Путер од кикирики

Путер од кикирики

Путерот од кикирики не треба да се користи само за мачкање на леб. Додадете една лажичка органски путер од кикирики во вашето смути. Тој може да ви помогне да ја намалите телесната тежина иако има висока количина на калории бидејќи е богат е со влакна и протеини. Истражувањата покажуваат дека кикириките можат да го намалат ризикот од појава на срцеви и хронични болести.

Здравствени придобивки

  • Може да го намали ризикот од појава на хронични болести и срцеви болести и дијабетес
  • Здрава состојка која можете да ја конзумирате додека вежбате со тегови и ги зајакнувате мускулите
  • Здравите масте и протеини обезбедуваат повеќе енергија во текот на денот
  • Може да помогне во намалувањето на телесната тежина

Одбирање

Кога купувате путер од кикирики, внимавајте на количината на шеќер и натриум која ја содржи. Доколку можете, подгответе се ги путерот дома со вашиот Нутрибулет.

Принтај
Top