Здравје

Зелено смути со краставица, јаболко и ѓумбир


Број на прегледи : 6735

Состојки

  • 1/2 Краставица, исечена на парчиња
  • 1 шолја/иСварен спанаќ
  • 1 Јаболко, исечено на парчиња
  • 1 голема/и лажица/иМед
  • 1/2 парчињаСок
  • 1 мал/аЃумбир, излупен и изрендан
  • 1 шолја/иВода

Опис

Хидратација и регенерација! Ќе направи да се чувствувате многу, многу подобро!

  • Вода

    Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top