Здравје

Смути со манго, киви праска и спанаќ


Број на прегледи : 6888

Состојки

Опис

Вкусна ужина за подобар имунитет!

 • Сок од портокал

  Портокалите се најпознати по нивната богата содржина на витамин Ц. Се работи за овошје кое е слатко и сочно и содржи многу фото-нутриенти. Секогаш лупете ги пред да ги додадете во смути.

 • Манго

  Мангото содржи високи количини на хранливи влакна, витамин Ц, разни поолифеноли и провитамин А каротеноид кои прават чуда за имуниот систем. Најдобриот начин за да го подготвите мангото за смути е да го измиете, да ја извадите семката и да го излупите.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

 • Праска

  Праската е сочно овошје која е богата со витамин Ц, бета-каротен и антиоксиданси. За да ги подготвите праските за смути, измијте ги убаво, исечете ги на половина и отстранете ја семката. Нема потреба да ги лупите, особено ако користите органски праски.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top