Здравје

Смути со бобинки, магдонос и ќељ


Број на прегледи : 2802

Состојки

 • 1/2 шолја/иМагдонос
 • 2 листЌељ (со отстранети дршки)
 • 1 шолја/иСмрзнати органски бобинки (како на пр. јагоди или малини)
 • 1 Банана
 • 1 мала/и лажичка/иЛенено семе (сомелено)

Опис

Смути за поубава кожа и посјајна коса!

 • Магдонос

  Не го користете магдоносот само како украс на чинијата, додадете го во вашето смути за да ја зголемите количината на витамин К, Ц и железо. Исто така помага и во олеснување на болките од артритис и слабо срце.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top