Здравје

Смути со банана и јаболка

Смути со банана и јаболка

Број на прегледи : 10751

Состојки

Опис

Ставете ги сите состојки во Nutribullet и уживајте :)

  • Банана

    Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

  • Семки од сончоглед

    Кој знаел дека семките од сончоглед се најбогати со фитостерол од сите семки? Благодарение на фитостеролот, тие можат да помогнат во намалувањето на нивото на холестеролот во крвта. Семките од сончоглед, се богати и со витамин Е и селениум.

  • Вода

    Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Top