Здравје

Освежително смуди со бобинки

Освежително смуди со бобинки

Број на прегледи : 10887

Идеален ладен летен пијалок со бобинки богати со антиоксиданси, разблажени со вкусот на бананата.

Состојки

 • 1 Банана
 • 20 зрно/аЦрни рибизли
 • 1/2 шолја/иМалини
 • 60 мл.Млеко
 • 10 коцка/иМраз

Опис

Бананата се сецка на средни кругови. Во чашката од блендерот се ставаат круговите од банана, црните рибизли, малините, млекото и коцките мраз. Се блендираат заедно додека мразот добро се издроби и сите состојки да се соединат.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

 • Малини

  Кој може да им одолее на малите слатки црвени малини? Богата е со бројни растителни хранливи материи, витамини и минерали кои се есенцијални за одржување на доброто здравје.

Top