Здравје

Имуно смути


Број на прегледи : 12133

Состојки

  • 1 голема/и лажица/иМед
  • 1 Манго
  • Мраз по желба
  • 1 шолја/иЧај од камилица
  • 1 шолја/иЈогурт

Опис

Зајакнете го имунитетот во сезоната на вируси и алергии.

  • Манго

    Мангото содржи високи количини на хранливи влакна, витамин Ц, разни поолифеноли и провитамин А каротеноид кои прават чуда за имуниот систем. Најдобриот начин за да го подготвите мангото за смути е да го измиете, да ја извадите семката и да го излупите.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top