Здравје

Едноставно смути со банана и јагоди

Едноставно смути со банана и јагоди

Број на прегледи : 8766

Едно од првите смутија кои ги пробав и уште ми е помеѓу најомилените. Слатко и освежително!

Состојки

Опис

Ставете ги сите состојки во Нутрибулетот, изблендирајте и готово! Останува уште да уживате!

  • Јагоди

    Овие мали благи овошки се богати со феноли кои го штитат срцето, се борат против ракот и против воспаленија. Тие имаат богат вкус и можат да се комбинираат со многу различни вкусови, што ги прави совршена состојка за секое смути. Измијте ги убаво, исечете ги зелените ливчиња пред да ги додадете во смутито.

  • Банана

    Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Top