Здравје

Детоксикација


Број на прегледи : 17220

Состојки

 • мал/аЃумбир, излупен и изрендан
 • 1/2 Јаболкo
 • 1/2 Крушка
 • 1/2 Банана
 • 1/2 шолја/иСок од морков
 • 1/2 шолја/иСок од цвекло

Опис

Детоксикација во чаша. Многу хранливи состојки, антиоксиданти и состојки кои го подобруваат имунитетот.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

 • Сок од морков

  Морковите се богати со разложливи влакна, кои можат да помогнат во намалување на холестеролот во крвта. Исто така, тие се богати со бета-каротен, кој штити од неколку видови на рак. И, како што велат мајките, морковите се одлични и за вашиот вид!

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Kalina Hadji-Lega

zosto stavate sok od morkov i sok od cveklo - koga namesto toa moze da stavire svezo morkovce i cveklo ?Што има во вашето смути?
Споделете ги вашите рецепти
Top