Здравје

Чоколадно смути

Чоколадно смути

Број на прегледи : 9464

Одличен вкус, кој ве држи сити долго време.

Состојки

 • 1 парчињаБанана
 • 1 мала/и лажичка/иКакао
 • 1 голема/и лажица/иГоџи бобинки
 • 1 голема/и лажица/иМед
 • 70 мл.Вода
 • 2 голема/и лажица/иМусли

Опис

Сите состојки се ставаат во Нутри Булет и се блендираат.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

 • Вода

  Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Top