Слабеење

Турбо слабеење :)

Турбо слабеење :)

Број на прегледи : 15736

Ова смути ми беше замена на утринското кафе...и за неколку дена направи да се чувствувам многу полесно...

Опис

Ставете се во чашата на Нутрибулетот, вклучете го и почекајте 10тина секунди. Толку :)

  • Банана

    Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

  • Праска, со средна големина

    Праската е сочно овошје која е богата со витамин Ц, бета-каротен и антиоксиданси. За да ги подготвите праските за смути, измијте ги убаво, исечете ги на половина и отстранете ја семката. Нема потреба да ги лупите, особено ако користите органски праски.

  • Слива

    Ова сочно летно овошје нуди значајна количина на антиоксиданси со висока количина на феноли и витамин Ц. Ако сакате да ставите сливи во вашето смути, прво измијте ги, исечете ги на половина и извадете ја семката. Нема потреба да ги лупите.

Top