Слабеење

Смути за прочистување

Смути за прочистување

Број на прегледи : 2947

Состојки

 • 2 грстСпанаќ
 • 1 Микс од различни зелени салати
 • 1/2 шолја/иБобинки
 • 1 мала/и лажичка/иАвокадо
 • 1 мала/и лажичка/иАнанас
 • 1 прстофатЧиа семе
 • 1 голема/и лажица/иЛут црвен пипер
 • Кокосова вода

Опис

Прочистете го вашиот организам со ова вкусно и слатко смути. Ѓумбирот, ќељот и боровинките, ќе се погрижат да го зајакнете вашиот имунитет!

 • Спанаќ

  Можеби нема да ве направи толку силни како Попај, сепак, спанаќот ќе ви обезбеди голема количина на хранливи материи. Неговите лисја се богати со пептиди. кои се добри за намалување на крвниот притисок, фитонутриенти, кои помагаат во борбата против ракот, и молекули на витамин К кои помагаат во одржување на цврстината на коските.

 • Ананас

  Само неколку парчиња од освежителниот ананас ќе ви даде 76,5% од дневната препорачана доза на манга н, неопходен минерал за создавање енергија и антиоксиданси. Ананасот содржи и витамин Ц, кој го зајакнува имунитетот. Дополнително, ананасот го олеснува варењето на храната и има анти-воспалителни својства.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top