Слабеење

Смути со грејпфрут и чија

Смути со грејпфрут и чија

Број на прегледи : 3831

Состојки

Опис

Со додавање на повеќе овошје и зеленчук во вашата исхрана, ќе бидете на добар пат да ги стопите несаканите килограми!

Мал совет: одбирајте овошја како јагоди или грејпфрут со ниско ниво на шеќер!

 • Спанаќ

  Можеби нема да ве направи толку силни како Попај, сепак, спанаќот ќе ви обезбеди голема количина на хранливи материи. Неговите лисја се богати со пептиди. кои се добри за намалување на крвниот притисок, фитонутриенти, кои помагаат во борбата против ракот, и молекули на витамин К кои помагаат во одржување на цврстината на коските.

 • Портокал

  Портокалите се најпознати по нивната богата содржина на витамин Ц. Се работи за овошје кое е слатко и сочно и содржи многу фото-нутриенти. Секогаш лупете ги пред да ги додадете во смути.

 • Јагоди

  Овие мали благи овошки се богати со феноли кои го штитат срцето, се борат против ракот и против воспаленија. Тие имаат богат вкус и можат да се комбинираат со многу различни вкусови, што ги прави совршена состојка за секое смути. Измијте ги убаво, исечете ги зелените ливчиња пред да ги додадете во смутито.

 • Малини

  Кој може да им одолее на малите слатки црвени малини? Богата е со бројни растителни хранливи материи, витамини и минерали кои се есенцијални за одржување на доброто здравје.

 • Вода

  Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top