Слабеење

Мохитото на Ана К

Мохитото на Ана К

Број на прегледи : 5221

За слабеење и освежување :)

Состојки

 • 2 голема/и лажица/иСок од лимон
 • 1 грстАронија
 • 2 стебло/дршкаНане
 • 1 голем/аБанана
 • 1/2 шолја/иВода

Опис

Излупете ја бананата, ставете а во чашката на Нутрибулет, додајте 2 лажици сок од лимон, околу 20 зрна аронија, 2 стебленца нане и околу половина шоља вода.

 • Нане

  Овие мали ливчиња не само што ќе ви го освежат здивот, туку тие се добри и за варењето. Тие го помагаат при процесот на варење на храната, воспалување, вртоглавица и главоболка. Во некои истражувања е покажано дека нането е корисно и за болните од астма.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

 • Вода

  Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Top