Фитнес

Смути за зголемена енергија

Смути за зголемена енергија

Број на прегледи : 3823

Состојки

 • 1 грстСпанаќ
 • 1/4 шолја/иГрашок
 • 1 Банана
 • 1/2 Јаболко
 • 1/2 шолја/иБоровинки
 • 1/2 мала/и лажичка/иКакао
 • Цимет
 • 1 мала/и лажичка/иМед
 • 1 мала/и лажичка/иМака
 • Млеко од бадеми

Опис

Превкусно смути кое вклучува мака, супер храна позната по својот потенцијал за зголемување на енергијата, богато со многу влакна кои го регулираат шеќерот во крвта.

 • Спанаќ

  Можеби нема да ве направи толку силни како Попај, сепак, спанаќот ќе ви обезбеди голема количина на хранливи материи. Неговите лисја се богати со пептиди. кои се добри за намалување на крвниот притисок, фитонутриенти, кои помагаат во борбата против ракот, и молекули на витамин К кои помагаат во одржување на цврстината на коските.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top