Фитнес

Смути со лимон и целер


Број на прегледи : 2598

Состојки

  • 2 стебло/дршкаЦелер, исечкани
  • 1/2 Краставица, исечена на парчиња
  • 1 Јаболко, исечено на парчиња
  • 1 шолја/иБадемово млеко
  • 1 мала/и лажичка/иСтевија (по вкус)
  • 1/2 Исцеден лимон (сок)
  • 1 голема/и лажица/иЧиа семе

Опис

Слабеењето не мора да е стресно за телото. Ова смути е за вас!

  • Стевија (по вкус)

    Со сите истражувања за негативните ефекти од шеќерот, се чини дека се бара следната "здрава" алтернатива. Стевијата може да е тоа! Ова мало растение со слатки листови потекнува од Јужна Америка и ви нуди засладеност без калории и со соединенија кои можат да помогнат во регулирањето на нивото на шеќер во крвта, холестеролот и крвниот притисок.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top