Фитнес

Повеќе енергија наутро

Повеќе енергија наутро

Број на прегледи : 3807

Состојки

Опис

Се чувствувате како да немате енергија наутро и ви е потребна голема шолја кафе? Избегнувајте го кафето, пробајте го ова смути кое е богато со протеини и многу малку калории.

  • Банана

    Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

  • Путер од кикирики

    Путерот од кикирики не треба да се користи само за мачкање на леб. Додадете една лажичка органски путер од кикирики во вашето смути. Тој може да ви помогне да ја намалите телесната тежина иако има висока количина на калории бидејќи е богат е со влакна и протеини.

  • Вода

    Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top