Фитнес

По вежбање


Број на прегледи : 4167

Состојки

Опис

Конзумирајте 1-2 часа по вежбањето. Вратете ја силата и нивото на електролити.

  • Путер од кикирики

    Путерот од кикирики не треба да се користи само за мачкање на леб. Додадете една лажичка органски путер од кикирики во вашето смути. Тој може да ви помогне да ја намалите телесната тежина иако има висока количина на калории бидејќи е богат е со влакна и протеини.

  • Банана

    Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top