Фитнес

Намалување на килограмите


Број на прегледи : 5560

Состојки

 • 2 мала/и лажичка/иЧија семе
 • 1 голема/и лажица/иПротеински прашок
 • 1 Банана
 • 1 шолја/иРазлични бобинки
 • 1 шолја/иМлеко
 • Мраз по избор

Опис

Конзумирајте за доручек или ручек. Содржи малку калории, но, заситува.

 • Протеински прашок

  Додавањето протеински прашок на вашето смути е контроверзна тема. Ако не сте спортист или имате строго ограничен начин на исхрана, тогаш најдобро е да се задоволите со количината на протеини која ја примате преку храната.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top