Фитнес

Намалете го уморот

Намалете го уморот

Број на прегледи : 2631

Состојки

 • 1 грстЌељ
 • 1/2 Банана
 • 1/2 шолја/иОвес
 • 1 Јапонско јаболко
 • 1/2 шолја/иЦреши
 • 1 Каранфилче
 • 1 Урма
 • 1/2 шолја/иМоркоци
 • 2 голема/и лажица/иЈогурт
 • Кокосова вода

Опис

Ова смути содржи се што ќе ви помогне да го намалите уморот: овес богат со влакна, ќељ и јогурт. Ова е појадок за шампиони!

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

 • Овес

  Овесот содржи специјални влакна кои ефикасно го намалуваат нивото на холестерол. Исто така, може да го регулира и шеќерот во крвта и да ја спречи појавата на тип 2 дијабетес. Знаете ли дека овесот се користи како природно решение против чешање?

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top