Фитнес

Фитнес десерт


Број на прегледи : 3172

Состојки

Опис

Протеинско освежување за сите кои сакаат да бидат фит!

 • Протеински прашок

  Додавањето протеински прашок на вашето смути е контроверзна тема. Ако не сте спортист или имате строго ограничен начин на исхрана, тогаш најдобро е да се задоволите со количината на протеини која ја примате преку храната.

 • Малини

  Кој може да им одолее на малите слатки црвени малини? Богата е со бројни растителни хранливи материи, витамини и минерали кои се есенцијални за одржување на доброто здравје.

 • Вода

  Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

 • Стевија (по вкус)

  Со сите истражувања за негативните ефекти од шеќерот, се чини дека се бара следната "здрава" алтернатива. Стевијата може да е тоа! Ова мало растение со слатки листови потекнува од Јужна Америка и ви нуди засладеност без калории и со соединенија кои можат да помогнат во регулирањето на нивото на шеќер во крвта, холестеролот и крвниот притисок.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top