Фитнес

Енерго-смути

Енерго-смути

Број на прегледи : 3219

Состојки

  • 1/2 шолја/иМалини
  • 1 голема/и лажица/иКакао
  • 1 грстЛешници
  • 1/4 шолја/иКафе
  • Млеко од бадеми

Опис

Потребно ви е повеќе енергија? Ова смути, освен тоа што има одличен вкус, ќе ви помогне да се рабудите, а какаото и малините, ќе ви помогнат во олеснување на симптомите на артритис.

  • Малини

    Кој може да им одолее на малите слатки црвени малини? Богата е со бројни растителни хранливи материи, витамини и минерали кои се есенцијални за одржување на доброто здравје.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top