Фитнес

Енергетски еликсир

Енергетски еликсир

Број на прегледи : 3117

Состојки

Опис

Ова смути е богато со влакна кои го одржуваат здравјето на срцето, природни омега киселини од оревите кои, исто така, го подобруваат кардиоваскуларното здравје и ја намалуваат појавата на воспаленија.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

 • Круша

  Крушите се хипоалергенски, тоа значи дека е малку веројатно дека тие можат да предизвикат алергиски реакции. За да ги подготвите за смути, измијте ги убаво и исечете ги на половина. Исечете го делот со семките и дршките. Не мора да ги лупите.

 • Ореви

  Оревите се богати со омега-3 масни киселини кои помагаат во подобрување на здравјето на мозокот и на меморијата. Со 30 грама ореви, во вашето тело ќе внесете 2,5 гр. омега-3, 4 гр. протеини, 2 гр. влакна и доза на магнезиум и фосфор за здравје на коските.

 • Вода

  Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top