Детоксикација

Смути со ананас

Смути со ананас

Број на прегледи : 4285

Состојки

 • 2 грстЌељ
 • 1/4 шолја/иАнанас
 • 1/2 мал/аКраставица
 • 2 мала/и лажичка/иСок од лимон
 • 1/4 шолја/иНане
 • Вода

Опис

Прочистете го вашиот организам со ова освежително смути, полно со витамини од ананасот и ензими од ќељот. Нането, пак, е познато по тоа што го олеснува варењето на храната и дава освежителен вкус на вашето смути.

 • Ананас

  Само неколку парчиња од освежителниот ананас ќе ви даде 76,5% од дневната препорачана доза на манга н, неопходен минерал за создавање енергија и антиоксиданси. Ананасот содржи и витамин Ц, кој го зајакнува имунитетот. Дополнително, ананасот го олеснува варењето на храната и има анти-воспалителни својства.

 • Нане

  Овие мали ливчиња не само што ќе ви го освежат здивот, туку тие се добри и за варењето. Тие го помагаат при процесот на варење на храната, воспалување, вртоглавица и главоболка. Во некои истражувања е покажано дека нането е корисно и за болните од астма.

 • Вода

  Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top