Детоксикација

Розево смути

Розево смути

Број на прегледи : 3508

Состојки

 • 1/4 Авокадо
 • 1 парчињаЦелер
 • 1/4 шолја/иЈагоди
 • 1/2 мал/аЦвекло
 • 2 голема/и лажица/иСок од лимон
 • 1 голема/и лажица/иМасло од кокос
 • 1/4 Јаболко

Опис

Ова превкусно розево смути ќе ви помогне да го прочистите организмот. Цвеклото е познато по тоа што го чисти црниот дроб,+F38 а, авокадото не само што ќе ви помогне да го намалите крвниот притисок, туку и има антивоспалително дејство. Влакната во овие состојки, особено во целерот, имаат функција на дијуретик, затоа подгответе се за прочистување!

 • Целер

  Целерот е богат со антиоксиданси и е познат по неговите дијуретички својства. Тој е одличен за детоксификација, особено за бубрезите бидејќи го намалува нивото на мочната киселина, со што го намалува ризикот од појава на камења во бубрезите. Иако не е зеленчук кој се смета за богат со натриум, сепак, целерот, содржи повеќе од другите зеленчуци.

 • Јагоди

  Овие мали благи овошки се богати со феноли кои го штитат срцето, се борат против ракот и против воспаленија. Тие имаат богат вкус и можат да се комбинираат со многу различни вкусови, што ги прави совршена состојка за секое смути. Измијте ги убаво, исечете ги зелените ливчиња пред да ги додадете во смутито.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top