Детоксикација

Детокс смути за здрави бубрези

Детокс смути за здрави бубрези

Број на прегледи : 2735

Состојки

 • 1 грстСпанаќ
 • 1 грстЌељ
 • 1/2 Јаболко
 • 1/2 парчињаПраска
 • 1 Мандарина
 • 1/2 мала/и лажичка/иВанила
 • 1 листБосилек
 • 3 Коцки мраз
 • Кокосова вода

Опис

Со ова слатко, тропско смути ќе се почувствувате освежени и заситени додека истовремено го прочистувате телото.

 • Спанаќ

  Можеби нема да ве направи толку силни како Попај, сепак, спанаќот ќе ви обезбеди голема количина на хранливи материи. Неговите лисја се богати со пептиди. кои се добри за намалување на крвниот притисок, фитонутриенти, кои помагаат во борбата против ракот, и молекули на витамин К кои помагаат во одржување на цврстината на коските.

 • Праска

  Праската е сочно овошје која е богата со витамин Ц, бета-каротен и антиоксиданси. За да ги подготвите праските за смути, измијте ги убаво, исечете ги на половина и отстранете ја семката. Нема потреба да ги лупите, особено ако користите органски праски.

 • Ванила

  Ванила или екстрактот од ванила содржат антиоксиданси кои се одлични во борбата против слободните радикали. Аромата на ванила, е корисна и за нервниот систем како и за опуштање.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top