Детоксикација

Детокс смути со малини и лимон

Детокс смути со малини и лимон

Број на прегледи : 3363

Состојки

 • 1/2 шолја/иМалини
 • 2 голема/и лажица/иСок од лимон
 • 1 грстСпанаќ
 • 1/4 шолја/иЦреши
 • 1 мала/и лажичка/иЃумбир
 • 1 мала/и лажичка/иЛенено семе
 • Млеко од бадеми

Опис

Ова смути ќе го прочисти вашето телото, ќе го олесни варењето на храната и ќе ги елиминира токсините. Комбинирајте го со лесна исхрана и физичка активност и телото ќе ви биде како ново.

 • Малини

  Кој може да им одолее на малите слатки црвени малини? Богата е со бројни растителни хранливи материи, витамини и минерали кои се есенцијални за одржување на доброто здравје.

 • Спанаќ

  Можеби нема да ве направи толку силни како Попај, сепак, спанаќот ќе ви обезбеди голема количина на хранливи материи. Неговите лисја се богати со пептиди. кои се добри за намалување на крвниот притисок, фитонутриенти, кои помагаат во борбата против ракот, и молекули на витамин К кои помагаат во одржување на цврстината на коските.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top