Детоксикација

Детокс смути со ќељ и ѓумбир

Детокс смути со ќељ и ѓумбир

Број на прегледи : 2012

Состојки

 • 2 грстЌељ
 • 1 среден/наБанана
 • 1/2 шолја/иБоровинки
 • 1 мала/и лажичка/иЃумбир
 • 1 мала/и лажичка/иЧиа семе
 • 1 прстофатЦимет
 • 1 голема/и лажица/иМед
 • Млеко од бадеми

Опис

Прочистете го вашето тело со ова вкусно смути кое истовремено и ќе го зајакне вашиот имунитет.

 • Банана

  Бананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top