Детоксикација

Детокс смути со јаболко и цимет

Детокс смути со јаболко и цимет

Број на прегледи : 5341

Состојки

 • 1 Јаболко
 • 1 мала/и лажичка/иЦимет
 • 4 голема/и лажица/иСок од лимон
 • 1 грстЌељ
 • 1 парчињаЦелер
 • 1 грстМагдонос
 • 1 голема/и лажица/иЛенено семе
 • 3 Коцки мраз
 • Вода

Опис

Не купувајте готови детокс напитоци, тие се полни со шеќери и не прават ништо корисно за вашето тело. Ова смути, ќе направи да се чувствувате освежени и смирени. Јаболката и циметот го прават многу вкусен.

 • Целер

  Целерот е богат со антиоксиданси и е познат по неговите дијуретички својства. Тој е одличен за детоксификација, особено за бубрезите бидејќи го намалува нивото на мочната киселина, со што го намалува ризикот од појава на камења во бубрезите. Иако не е зеленчук кој се смета за богат со натриум, сепак, целерот, содржи повеќе од другите зеленчуци.

 • Магдонос

  Не го користете магдоносот само како украс на чинијата, додадете го во вашето смути за да ја зголемите количината на витамин К, Ц и железо. Исто така помага и во олеснување на болките од артритис и слабо срце.

 • Вода

  Препорачуваме во секое смути да додадете течна состојка. Обично, водата е добар избор бидејќи има неутрален вкус и нема дополнителни калории. Таа е најдобар извор за хидрирање на планетава. Многумина од нас се дехидрирани а не се ни свесни за тоа.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top