Детоксикација

Чоколадно детокс смути

Чоколадно детокс смути

Број на прегледи : 4349

Состојки

 • 1 грстСпанаќ
 • 2 голема/и лажица/иКакао
 • 1/2 шолја/иКокосови снегулки
 • 3 листНане
 • 1/2 шолја/иЈагоди
 • 1/4 голема/и лажица/иЦимет
 • 1 шолја/иМлеко од бадеми
 • Кокосова вода

Опис

Ова смути, кое е богато со антиоксиданти, ќе ви даде енергија за цел ден и ќе ја пружи потребната доза на електролити.

 • Спанаќ

  Можеби нема да ве направи толку силни како Попај, сепак, спанаќот ќе ви обезбеди голема количина на хранливи материи. Неговите лисја се богати со пептиди. кои се добри за намалување на крвниот притисок, фитонутриенти, кои помагаат во борбата против ракот, и молекули на витамин К кои помагаат во одржување на цврстината на коските.

 • Нане

  Овие мали ливчиња не само што ќе ви го освежат здивот, туку тие се добри и за варењето. Тие го помагаат при процесот на варење на храната, воспалување, вртоглавица и главоболка. Во некои истражувања е покажано дека нането е корисно и за болните од астма.

 • Јагоди

  Овие мали благи овошки се богати со феноли кои го штитат срцето, се борат против ракот и против воспаленија. Тие имаат богат вкус и можат да се комбинираат со многу различни вкусови, што ги прави совршена состојка за секое смути. Измијте ги убаво, исечете ги зелените ливчиња пред да ги додадете во смутито.

Сè е лесно со Nutribullet

Наполнете ја чашата со омилените состојки, но внимавајте на линијата MAX. Затворете ја чашата со сечилото, поставете ја на базата и притиснете! Полесно не може да биде :)
Кликнете и дознајте повеќе!

Easy to use NutriBullet Pro 900 Easy to use NutriBullet Pro 900
NutriBullet

 

Top